آغاز ثبت نام دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال در سامانه سجاد

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از اغاز ثبت نام دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال در سامانه سجاد خبر داد.
آغاز ثبت نام دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال در سامانه سجاد/ انجام نقل و انتقال دانشجویان فقط از طریق سامانه‌های انتقال و میهمانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان دکتر جاماسب نوذری گفت: همچون سنوات گذشته کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی که متقاضی میهمانی و انتقال (دارای شرایط خاص) هستند می‌تواند از تاریخ یکم تا ۳۱ اردیبهشت ماه با مراجعه به سامانه جامع سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری (سامانه سجاد https://portal.saorg.ir) و با مطالعه دقیق آیین نامه و راهنمای ثبت نام در سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان داخل نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: دانشگاه تنها درخواست‌هایی را بررسی خواهد کرد که از طریق این سامانه ثبت شده باشد؛ لذا از کلیه متقاضیان میهمانی که مایلند در ترم آتی درخواست انتقال، میهمانی و میهمانی دائم آنان بررسی شود لازم است از طریق این سامانه اقدام نمایند.
مدیرکل امور دانشجویان داخل ضمن اعلام این نکته که هرگونه سیاست کلان در مورد مهمانی و انتقال در صورت عادی شدن شرایط و شروع به فعالیت موسسات و دانشگاه‌های کشور تابع آیین‌نامه نقل و انتقال و موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می‌باشد و دانشجویان گرامی به این موضوع توجه داشته باشند که امکان نقل و انتقال در صورت داشتن ظرفیت و مهیا بودن شرایط در دانشگاه مقصد و موافقت دانشگاه مبدا امکان‌پذیر است.
وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و پیروی تمام موسسات آموزش عالی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به این موضوع نیز باید اهتمام ویژه داشت که در صورت تداوم وضعیت بیماری، میهمانی و انتقال دانشجویان تحت شرایط موجود خواهد بود و تعیین زمان و ادامه تعطیلی یا آغاز آموزش حضوری در مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها با ستاد ملّی مبارزه با کرونا است و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تابع آن سیاست خواهند بود.
دکتر نوذری گفت: پس از اتمام ثبت نام دانشجویان متقاضی تا ۳۱ اردیبهشت ماه، دانشگاه مبدا از اول خردادماه تا ۱۵ تیرماه نسبت به بررسی درخواست‌ها اقدام و از ۱۶ تیرماه تا ۳۱ مرداد ماه دانشگاه های مقصد درخواست‌های موافقت شده توسط دانشگاه مبدا را بررسی می‌نمایند.
وی تاکید کرد: دانشجویان می‌توانند پس از ثبت درخواست و دریافت کد پی‌گیری نتیجه درخواست خود را از طریق سامانه سجاد پی‌گیری نمایند و از مراجعه حضوری به دانشگاه‌ها و سازمان با توجه به شرایط موجود جدا خودداری شود.