• صفحه نخست
  • اخبار
  • اختتامیه  گردهمایی روسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 8 کشور در دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد.

اختتامیه  گردهمایی روسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاههای منطقه 8 کشور در دانشگاه صنعتی سیرجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان، روز دوشنبه 12 دی‌ماه 1401، به همت مرکز مشاوره و درمان این دانشگاه، اختتامیه گردهمایی روسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های منطقه 8 کشور در سالن کنفرانس خواجه‌نصیرالدین طوسی دانشگاه صنعتی سیرجان با حضور دکتر ابراهیم نعیمی مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، دکتر محمدجواد محمودآبادی، ریاست دانشگاه، خانم دکتر نسرین امینی زاده معاونت دانشجویی دانشگاه، دکتر عباس رحمتی دبیر مراکز مشاوره منطقه 8 و روئسا و کارشناسان منطقه 8 کشور برگزار شد.

در شروع مراسم اختتامیه این گردهمایی در ابتدا دکتر محمدجواد محمودآبادی ضمن عرض خیرمقدم خدمت دکتر ابراهیم نعیمی و دکتر عباس رحمتی و سایر میهمانان شرکت‌کننده، از فعالیت‌های مؤثر مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در راستای افزایش سلامت روان دانشجویان دانشگاه‌ها تقدیر و تشکر نمود.

سپس دکتر نعیمی مدیرکل محترم دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی، صحبت خود را با نام و یاد خدای مهربان آغاز کرد و در ادامه با ترسیم نقشه راه جهت ارائه خدمات بهتر به دانشجویان عزیز در این مسیر، به بیان اهداف اصلی فعالیت‌های مراکز مشاوره پرداخت، ایشان فرمود: در تمام تحقیقات و مطالعات از قبیل سیمای زندگی که در دفتر مشاوره و سبک زندگی وزارت علوم انجام‌شده آنچه واضح و مبرهن است تفاوت معنادار دانشجویان سالم با افراد دارای اختلال می‌باشد. در حوزه مشاوره و روانشناسی علاوه بر درمان که جز ملزومات و مورد تأکید این دفتر می‌باشد باید به اصلاح سبک زندگی، توانمندسازی دانشجویان و ارتقای سواد سلامت آنها نگاه ویژه داشت و برای بهبود کیفیت زندگی، مهارت افزایی و پیشگیری از آسیب‌ها و اختلالات خدمات قابل‌توجهی ارائه کرد. وزارت علوم به‌عنوان متولی امر سیاست‌گذاری، ساختار سازی و هموارسازی مسیر، تأکید مؤکد بر تقویت دفاتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی دارد. مطابق ماده 36 قانون جوانی جمعیت، وزارت علوم و وزارت بهداشت موظف به تأسیس مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی در کلیه دانشگاه‌ها هستند.

ایشان درنهایت از همکاران منطقه 8 خواستندکه به نسبت 80 به 20 دانشجویان سالم و دانشجویان دارای اختلال در برنامه‌های آتی برنامه‌ریزی برای دانشجویان سالم را نیز در اولویت خود قرار دهند.

در پایان گفتند شعار محوری دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم این است: سلامتی برای همه دانشجویان در همه دانشگاه‌های کشور

 

شایان‌ذکر است، شرکت دکتر ابراهیم نعیمی در جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه و نماز جماعت ظهر و عصر  و بازدید از دفتر مشاوره و بهداشت و درمان دانشگاه از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بودند.

 

روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان