از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی اعلام شد؛

یکسان‌سازی دروس تربیت بدنی در بخش تئوری و عملی در کل کشور

با همفکری تمامی دانشکده ها، پژوهشگاه تربیت بدنی، دفترگسترش برنامه‌ریزی و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم درخصوص شیوه مدیریت دروس عملی رشته تربیت بدنی در مواجهه با بحران کرونا تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی، دکترعلی شریف نژاد سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در حاشیه برگزاری”یازدهمین نشست شورای هماهنگی مراکز آموزش و پژوهش ورزش کشور” که به‌صورت مجازی در محل پژوهشگاه و با حضور نمایندگان قریب به ۵۰ دانشکده و گروه تربیت بدنی دانشگاه‌های بزرگ کشور و همچنین مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و نماینده دفتر برنامه‌ریزی و گسترش علوم ورزشی برگزارشد، گفت: این جلسه با محوریت بحث اجرای دروس عملی رشته تربیت بدنی در شرایط کرونا، مباحث و مذاکراتی بین روسای دانشکده‌ها، کمیته برنامه ریزی رشته و همین‌طور اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم شکل گرفت.
وی افزود: خوشبختانه تمام روسای دانشکده‌ها نکته نظرات خود را بیان کردند و ملاحظاتی که در ارتباط با اجرای دروس عملی در این مقطع زمانی که تمامی سیستم آموزشی وزارت علوم به صورت مجازی در حال برگزاری است اعلام کردند.
دکتر شریف نژاد عنوان کرد: در این جلسه به چند نکته اصلی رسیده‌ایم که این موارد از طریق کمیته برنامه‌ریزی رشته تربیت بدنی به سمع و نظر روسا و مدیران تصمیم‌گیرنده در وزارت علوم خواهد رسید و سپس به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
وی افزود: حاضرین در جلسه تاکید جدی بر این مسئله داشتند که رشته تربیت بدنی با توجه به متفاوت بودن ماهیت این گرایش، نمی‌تواند دروس عملی آن به صورت تئوری برگزار شود؛ حتماً باید این دروس عملی در فواصل زمانی تعیین شده توسط دانشگاه‌ها با مدیریتی که دانشکده‌ها برای آن لحاظ می.کنند عملیاتی و اجرا شود.
سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی با اشاره به اینکه کلیپ‌های آموزشی در قالب فعالیت بدنی در منزل توسط دانشکده‌ها تهیه خواهد شد، گفت: دانشکده‌های ما اعلام آمادگی کردند که در زمینه تولید محتوای تئوری و عملی مشارکت کنند و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز برحسب وظیفه سازمانی همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد تا این کلیپ‌ها را تکمیل‌تر نموده و به اطلاع عموم برسانیم.
دکترشریف نژاد گفت: در واقع این نکات به ما کمک خواهد کرد که پژوهشگاه و تمام خانواده علوم ورزشی مسئولیت اجتماعی خود را در این شرایط حساس به‌درستی اجرا کنند.

 

      روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان