باهدف تجلیل از چهره‌های شاخص آموزش عالی صورت گرفت؛

تبریک تلفنی سال جدید وزیر علوم به ۶ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به رسم پسندیده سال‌های قبل که در منزل برخی اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور حضور می‌یافت و سال نو را حضوری تبریک می‌گفت، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با چند تن از استادان نام‌آشنای دانشگاه‌های کشور گفت‌وگو و سال جدید را تبریک گفت و احوال آنان را جویا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در روزهای گذشته نیز طی تماس‌های تلفنی جداگانه با تعدادی از استادان بنام و برجسته کشور، سال جدید را به آنها تبریک گفته و جویای احوال آنها شده بود.
امروز نیز وزیر علوم در تماس‌های تلفنی جداگانه با دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، دکتر علیرضا سپاسخواه عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، دکتر سیدمهدی گلابی استاد بازنشسته دانشگاه تبریز، دکتر اسلامی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر بهرام فلاحتکار عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان و دکتر محمدرضا سعیدی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت‌وگو کرد.


دکتر رضا داوری اردکانی فیلسوف و متفکر ایرانی و استاد بازنشستهٔ گروه فلسفهٔ دانشگاه تهران و رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر علیرضا سپاسخواه عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر سیدمهدی گلابی استاد بازنشسته دانشگاه تبریز، چهره ماندگار کشوری و از رؤسای پیشین دانشگاه تبریز می‌باشد.
دکتر اسلامی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر بهرام فلاحتکار عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان است.
دکتر محمدرضا سعیدی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و نخستین رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان پس از انقلاب شکوهمند اسلامی است.
گفتنی است وزیر علوم در روزهای گذشته نیز در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای، با تعدادی از استادان برجسته کشور گفت‌وگو کرده است.
دکتر غلامی در چندسال گذشته و از زمان عهده دار بودن مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در فروردین هر سال به همراه تعدادی از معاونان و رؤسای دانشگاه‌ها در منزل برخی استادان بنام و برجسته کشور حضور می‌یافت و در فضایی کاملاً صمیمی، ضمن دید و بازدید به مناسبت سال جدید، احوال استادان را از نزدیک جویا می‌شد.

                                                                     روابط عمومی دانشگاه