• صفحه نخست
  • اخبار
  • برگزاری آئین روز درختکاری 15 اسفندماه سال 1400در دانشگاه صنعتی سیرجان

برگزاری آئین روز درختکاری 15 اسفندماه سال 1400در دانشگاه صنعتی سیرجان

💫 رسول اكرم (ص) فرمودند: ‌هر كسي كه درختي بكارد و درخت ميوه دهد، خداوند به‌اندازه میوه‌های آن درخت به او ثواب مي‌دهد. (مستدرك الوسائل،‌ج13، ص 460)

☘️☘️ برگزاری آئین روز درختکاری در دانشگاه صنعتی سیرجان

 

✍️ به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان؛ در آستانه رسیدن بهار طبیعت و هم زمان با فرارسیدن ۱۵ اسفند، هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری و در راستای توسعه فضای سبز، روز دوشنبه 16 اسفندماه1400 به همت روابط عمومی دانشگاه، آئین روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور هیئت‌رئیسه دانشگاه، مدیران ادارات شهرستان، جمعی از اعضای هیئت‌علمی و کارکنان در محوطه‌ی این دانشگاه برگزار و از تلاش همکاران فضای سبز دانشگاه تقدیر شد.

📌 بنابراین گزارش در دانشگاه صنعتی سیرجان هرسال به مناسبت روز درختکاری طی مراسمی اعضای فرهیخته دانشگاه به کاشت درختان همت گمارده و سعی می‌کنند، محیطی سرسبز و با طراوت برای دانشگاه ایجاد کنند.

♦️ گفتنی است اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری،بسیج ناحیه مقاومت سپاه، هلال‌احمر، دانشگاه علوم پزشکی و شرکت صنعتی و معدنی گل گهر میهمانان ویژه در این آئین بودند.

❇️ طی این آئین حدود 100 اصله نهال مزین به نام شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی، هسته‌ای ،مدافعین حرم، امنیت، مدافعین سلامت، شهدای جانباز، حافظان محیط‌زیست و منابع طبیعی در محوطه دانشگاه کاشته شد.

☑️ هدف از برگزاری آئین گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی؛ ترویج فرهنگ توجه به منابع طبیعی و نهادینه شدن توسعه فضای سبز است و پلاک گذاری این نهال‌ها به نام شهدا، درواقع کاشت نهال‌های فرهنگی در اذهان همیشه بیدار ملتی است که خود را وام‌دار آن‌ها می‌داند.

 

روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان