• صفحه نخست
  • اخبار
  • برگزاری بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری، ادبی دانشگاهیان

برگزاری بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری، ادبی دانشگاهیان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرکرد، دکترکرامت الله سعیدی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد گفت: جشنواره فرهنگی ، ادبی هنری دانشگاهیان سراسر کشور با محوریت کرونا توسط  معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری با همکاری پنج دانشگاه کشور از جمله دانشگاه شهرکرد برگزار می شود تا ضمن انسجام‌بخشی به فعالیت‌های معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها، بازتاب و نمایانگر تلاش‌های جهادگران عرصه مبارزه با بیماری کرونا در قالب فرهنگ، هنر و ادبیات شود.

دکتر کرامت الله سعیدی با اشاره به اهداف برپایی این جشنواره افزود: با توجه به در نظر گرفتن پنج بخش مختلف با موضوعات و زیرشاخه‌های متنوع برای این جشنواره، اهدافی مانند به میدان آوردن فعالان فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهی به منظور ثبت و ضبط کوشش‌های بخش‌های مختلف کشور در جهت مبارزه با کرونا، تقویت و رشد مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها و گسترش فرهنگ سلامت‌محور با استفاده از ابزارهای هنر، فرهنگ و ادبیات، مدنظر برگزارکنندگان این جشنواره است.

معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه شهرکرد گفت: دبیرخانه مرکزی این جشنواره در اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقر است اما به منظور تمرکز در هر یک از بخش‌های پنج‌گانه و تخصصی جشنواره شامل ادبی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای آوایی و ایده پردازی و خلاقیت، برای هر بخش دبیرخانه ای مجزا با مشارکت پنج دانشگاه کشور تشکیل شده است.

دکتر کرامت الله سعیدی با اشاره به برگزاری بخش هنرهای تجسمی این جشنواره توسط دانشگاه شهرکرد گفت: دبیرخانه این بخش آغاز به کار کرده و آماده پذیرش و دریافت آثار علاقمندان است وگرافیک، نقاشی، طراحی، عکس و خوشنویسی زیر شاخه های بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاهیان است.

کرونا ویروس و مسئولیت شهروندی در موضوع پیشگیری، کرونا ویروس و تغییر در سبک زندگی، کرونا ویروس ، همدلی و مهربانی شهروندان وکرونا ویروس ، ایثار و تلاش جهاد گونه کادر درمانی، محورهای موضوعی این جشنواره هستند.

این جشنواره  علاوه بر مشارکت دانشگاه شهرکرد با مشارکت دانشگاه های مازندران، فردوسی مشهد ، شهید چمران اهواز و کردستان در بخشهای ادبی، ایده پردازی و خلاقیت، فیلم  و هنر های نمایشی و هنرهای آوایی برگزار می شود.

معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه شهرکرد در پایان گفت: بخش هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی، هنری،ادبی دانشگاهیان با عنوان ” زندگی دست یاریگر توست” در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود و  متقاضیان (دانشجویان،اساتید وکارکنان) می توانند تا ۱۵ تیرماه با مراجعه به آدرس Farhangifestival.sku.ac.ir   به ثبت اثرات خود جهت شرکت در جشنواره اقدام نمایند.

                                                               روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان