برگزاری پنجمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه صنعتی سیرجان

حجت‌الاسلام ابوالفضل کارگرابرقویی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان  از آغاز پنجمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه صنعتی سیرجان خبر داد و اظهار داشت: این طرح  با رویکرد معرفت و دانش‌افزایی پیرامون «تاریخ و تمدن اسلامی» در دو سطح از ۲۰ تا ۲۴ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اساتید دانشگاه‌­ها برای ارتقای مرتبه علمی خود علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، موظف به کسب امتیازات فرهنگی و اجتماعی نیز هستند که طرح ضیافت اندیشه با پشتوانه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای این منظور در نظر گرفته شده است.

کارگرابرقویی استقبال بسیار خوب اساتید عضو هیأت علمی دانشگاه از طرح ضیافت اندیشه را نتیجه نیازسنجی متناسب و زحمات مسؤولان دانست و با اشاره به ثبت‌نام ۵۰ نفر از اعضای هیأت علمی در این طرح تصریح کرد: این دوره با حضور  سیداحمدرضا خضری عضو هیأت علمی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی سیرجان گفت: از آنجا که تاریخ تمدن اسلامی سیر تحول این قسم از تاریخ را در طول زمان در موارد مختلفی همچون فناوری، ادبیات، فلسفه، علم، معماری، هنر، زبان، دین و حتی سنن مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی اظهار کرد: بر هر فردی لازم است که از فرهنگ و تمدن گذشته خود و سیر تحول آنها آگاهی یافته و به قوانین این حوادث علم پیدا کند تا بتواند با علم به انحطاط وضعف و همچنین عوامل شکوفایی و رشد تمدن‌ها در مسیر رشد و اعتلای تمدن اسلامی گام بردارد.

کارگرابرقویی نشست‌های هم‌اندیشی و کارگاه‌های تخصصی با موضوع جریان‌شناسی سیاسی جهان معاصر، ارتباط مؤثر اساتید با دانشجویان، تفسیر قرآن کریم، نقد فیلم، مشاوره زندگی، دیدار با علما و خانواده معظم شهدا، حزب‌خوانی قرآن کریم، غبارروبی گلزار شهدا، حضور در بهزیستی، زیارت بقعه مبارکه امامزاده علی (ع)، برگزاری مسابقات ورزشی، اردوی خانوادگی، طرح اکرام ایتام، مسابقه کتابخوانی و … را از برنامه‌های فرهنگی این دوره عنوان کرد.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی سیرجان با اعلام اینکه گواهی شرکت در طرح برای ارتقای اعضا هیأت علمی در پایان دوره به آنها اعطا می‌شود، گفت: باید با افزایش اعتبارات و برنامه‌ریزی مدوّن، این حوزه را منسجم‌تر پیگیری کرد.

وی ارزیابی دوره‌های پیشین این طرح را مثبت عنوان کرد و بیان داشت: طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه صنعتی سیرجان در سال‌های قبل حائز رتبه نخست در استان و تک‌رقمی در کشور شده است.

کارگرابرقویی خاظرنشان کرد: این طرح با هدف عمل به منویات مقام معظم رهبری در راستای ارتقای معرفت دینی در دانشگاه‌­های سراسر کشور برگزار شده و امیدواریم در آینده با جدیت بیشتری پیگیری شود و روند رو به رشد آن در سال‌های آینده حفظ شود.