ثبت نام ۱۳ هزار نفر در فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم آمار متقاضیان جذب هیات علمی ۱۴۰۲ را به تفکیک ارائه کرد. دکتر محمد خلج امیرحسینی رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم از شرکت بیش از ۱۳ هزار داوطلب در فراخوان جذب شهریور ماه 1402 خبر داد و گفت: فراخوان بعدی جذب هیات علمی بهمن ماه امسال اعلام خواهد شد. دکتر محمد خلج امیرحسینی در اجلاس روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جزییاتی از وضعیت فراخوان اخیر جذب در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: طی فراخوان اخیر که از ۴ شهریور آغاز شد و تا ۱۸ شهریور ادامه یافت، تعداد ۱۳ هزار و ۱۰۰ نفر نام نویسی کردند. این تعداد مشابه تعداد شرکت کنندگان فراخوان سال قبل است، اما نسبت به فراخوان قبلی خالص تر است. زیرا کف معدل و سن در ثبت نام لحاظ شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: وضعیت به گونه ای بود که افراد در فراخوان های قبلی با هر معدلی ثبت نام می‌کردند و پس از آن دانشگاه‌ها این افراد را غربالگری می کردند و در مواردی که نظارت کافی نبود شخص تا آخرین مرحله پیش می رفت و بعد مشاهده می‌شد یک یا یک و نیم نمره از کف معدل کم دارد و بعد اعلام می شد چون روند ۲ سال طول کشیده فرد را قبول کنید.

این مقام مسئول تاکید کرد: تعداد ۱۳ هزار نفر متقاضی فراخوان اخیر هر کدام ۳ ظرفیت انتخاب کردند که مجموعا حدود ۳۹ هزار ظرفیت می شود.

امیر حسینی یادآور شد: در حال حاضر ۳۵ هزار و ۱۴۵ رشته‌محل انتخاب شده است‌ که‌ در علوم انسانی ۱۱ هزار نفر، فنی و مهندسی نزدیک ۸ هزار نفر و علوم پایه ۷ هزار نفر ثبت نام کرده اند.