• صفحه نخست
  • اخبار
  • در تماس‌های تلفنی جداگانه و باهدف تجلیل از چهره‌های شاخص آموزش عالی؛

در تماس‌های تلفنی جداگانه و باهدف تجلیل از چهره‌های شاخص آموزش عالی؛

گفت و گوی تلفنی و احوال پرسی وزیر علوم با ۴ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور در سال جدید

ر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه تماس های تلفنی با تعدادی از استادان برجسته دانشگاه های کشور و به رسم سنت نیکوی سال‌های قبل که در منزل برخی اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور حضور می‌یافت و سال نو را حضوری تبریک می‌گفت، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با چند تن از استادان نام‌آشنای دانشگاه‌های کشور گفت‌وگو و سال جدید را تبریک گفت و احوال آنان را جویا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این تماس‌های تلفنی جداگانه با دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر علی کاوه عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، دکتر حسن تاجبخش عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و همچنین دکتر فرزانه گشتاسب عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت‌وگو کرد.

 ‌‌‌‌‌‌
دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی و و بنیانگذار دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه است.
دکتر علی کاوه عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، چهره ماندگار و عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی است.
دکتر حسن تاجبخش عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، از برگزیدگان نخستین دوره چهره‌های ماندگار و عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی است.
دکتر فرزانه گشتاسب عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است.
گفتنی است روز گذشته نیز وزیر علوم در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای، با دکتر کاظم امینی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان، دکتر ضیاء موحد عضو هیئت علمی بازنشسته موسسه حکمت و فلسفه، دکتر حمید لطیفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر علیرضا کوچکی عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین دکتر کاظم اکرمی، استاد بازنشسته دانشگاه خوارزمی گفت‌وگو کرد.
دکتر غلامی در چندسال گذشته و از زمان عهده دار بودن مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در فروردین هر سال به همراه تعدادی از معاونان و روسای دانشگاه ها در منزل برخی استادان بنام و برجسته کشور حضور می یافت و در فضایی کاملاً صمیمی، ضمن دید و بازدید به مناسبت سال جدید، احوال استادان را از نزدیک جویا می شد.

                                                             روابط عمومی دانشگاه