دکتر غفاری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام کرد:

برگزاری مجازی جشنواره‌های دانشجویی حرکت و رویش/ برگزاری مراسم محرم در دانشگاه‌ها تابع نظر ستاد ملی کرونا

دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، ۲ جشنواره اصلی دانشجویی رویش و حرکت به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست خبری که روز (سه‌شنبه) 14 مرداد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، دکتر غفاری با تشریح روند برگزاری جشنواره‌های حرکت و پویش اظهار داشت: آئین افتتاح جشنواره بین‌المللی حرکت ۱۹ مردادماه و اختتامیه آن ۲۱ مردادماه با برگزاری نمایشگاه در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.
وی افزود: برای این جشنواره در مجموع ۱۵۴۸ اثراز ۱۰۴ دانشگاه دریافت و برای داوری ارسال شد که در حوزه‌های انجمن برتر، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه، محتوای دیجیتال، کارآفرینی، بخش ویژه، کتاب، اختراع، دانشگاه و بخش انجمن پویا، داوری خواهند شد.
دکترغفاری درخصوص تفکیک شرکت کنندگان در جشنواره بین المللی حرکت گفت: مجموعه آثار دریافتی در این جشنواره به تفکیک ۲۹ درصد علوم مهندسی، ۲۷ درصد علوم انسانی، ۱۵ درصد علوم پایه، ۱۷ درصد علوم کشاورزی و همچنین ۸ درصد هنر و معماری است و در بخش بین‌المللی نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف و دانشگاه‌های مختلف ثبت نام کردند که ۱۶۵ اثر برای بخش نمایشگاهی ثبت شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تشکر از همکاران حوزه سلامت، افزود: در جشنواره بین المللی حرکت هر دانشگاهی غرفه خود را در دانشگاه الزهرا (س) خواهد داشت و این جشنواره یک جشنواره بین‌المللی است که از ویژگی‌های ممتاز این جشنواره همین شأن بین‌المللی آن است و در این راستا ۳۰ هزار دانشجو از ۱۲۷ کشور جهان در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند و ۱۶۵ اثر از دانشگاه‌های خارجی در بخش نمایشگاهی این جشنواره برای ارائه پوستر انتخاب شده‌اند.
وی همچنین درخصوص هشتمین جشنواره ملی رویش نیز اعلام کرد: این جشنواره انعکاسی از فعالیت‌های کانون‌های دانشگاهی است که اختتامیه آن ۲۷ مرداد ماه در دانشگاه شهید بهشتی خواهد بود و در این مجموعه هم عمده دانشجویان و حدود ۵۴۰۰ کانون در این جشنواره شرکت داشتند و ۱۶۴۰۰ فعالیت ثبت شده که در قیاس با جشنواره‌های قبلی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده وهمچنین ۴ کارگاه آموزشی نیز در نظر گرفته شده که یکی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی در فضای دانشجویی و حوزه تئاتر دانشجویی است.
دکترغفاری درخصوص برگزاری برنامه‌های عزاداری هیأت‌ها و مراسم ماه محرم در دانشگاه‌ها گفت: حضور دانشجویان در این مراسم‌ها بستگی به نظر ستاد ملی کرونا دارد و آخرین ابلاغیه‌ای که در این خصوص ابلاغ شده، این است که تجمع بیش از ۱۰ نفر در دانشگاه‌ها ممنوع است و اجتماعات تشکیلاتی قابل برگزاری نیست.

      روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان