• صفحه نخست
  • اخبار
  • رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست مجازی دبیران مناطق ده‌گانه خبر داد:

رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست مجازی دبیران مناطق ده‌گانه خبر داد:

رایزنی جهت تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان/ تعلیق باز‌پرداخت وام‌ها توسط دانش‌آموختگان از اسفندماه گذشته تا اردیبهشت ماه جاری

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به شرایط خاص ترم حاضر و موضوع معافیت تحصیلی دانشجویان ترم آخر با معاونت وظیفه ناجا برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان در حال رایزنی هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی  در جلسه مسئولان سازمان امور دانشجویان و دبیران مناطق دهگانه دانشجویی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ گفت: به علت تعطیلی موقت دانشگاه‌ها به دلیل بیماری کرونا، ممکن است کارکنان بخش‌های خوابگاهی و تغذیه در برخی دانشگاه‌ها با مشکل مواجه شوند که در این زمینه با نهاد نظارتی در حال رایزنی هستیم تا امکان پرداخت حداقل حقوق به آنها فراهم و از بیکاری آنان جلوگیری شود.
دکتر صدیقی در این نشست از معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها درخواست کرد با توجه به شرایط پیش آمده نسبت به تشکیل جلسات شوراهای انضباطی به شکل حضوری یا مجازی اقدام و با حداکثر مساعدت ممکن به دانشجویان پرونده‌ها را بررسی کنند.
وی افزود: توصیه می‌شود کمیسیون‌های موارد خاص نیز جلسات خودرا برگزار کنند تا پرونده دانشجویان در این کمیسیون‌ها به سرعت تصمیم‌گیری شده و دانشجویی با مشکل خاص تحصیلی در این ترم مواجه نشود.
رئیس سازمان امور دانشجویان از ایجاد تسهیلات برای باز پرداخت وام‌ها خبر داد و گفت: باز‌پرداخت وام‌ها توسط دانش آموختگان از اسفندماه گذشته تا اردیبهشت ماه جاری به مدت سه ماه تعلیق شد و امکان ثبت نام دانشجویان برای دریافت وام نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید شده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان، سیاست کنونی وزارت علوم را شیوه آموزش مجازی نام برد و گفت: علاوه بر حمایت دانشگاه‌های کشور از این شیوه و استمرار آن باید توجه نمود که این شیوه فعلاً تنها راه تداوم آموزش می‌باشد و باید متناسب با امکانات آن به صورت واقع‌بینانه از آن بهره برد.
دکتر صدیقی تاکید کرد: بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه‌ها شرایط خاصی را از نظر رعایت موارد بهداشتی لازم دارد و دانشگاه. ها باید آمادگی‌های لازم را به‌تدریج کسب کنند.
رئیس سازمان امور دانشجویان در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید گفت: دانشگاه‌ها نظرات خودرا در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارائه کنند.
وی افزود: بسیاری از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در ایران کشور را ترک کرده و به صورت آنلاین و مجازی پیگیر آموزش‌های خود هستند ولی اگر دانشجویی خواهان حذف ترم انتخابی خود بود دانشگاه‌ها مساعدت کنند.
وی در ادامه گفت: با توجه به تعطیلی موقت دانشگاه‌ها به علت ویروس کرونا و جایگزینی آموزش مجازی به جای حضوری، نحوه مساعدت به دانشجویان شهریه‌پرداز در زمینه شهریه نیمسال دوم در وزارت علوم دست بررسی است.
گفتنی است در این نشست دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر محمدرضا علم معاون امور دانشجویان داخل، مهندس علی پرهیزکار معاون پشتیبانی و مدیریت منابع و دکتر جاماسب نوزری مدیر کل امور دانشجویان داخل نیز حضور داشتند.

 

    روابط عمومی دانشگاه