راهنما و اطلاعیه ثبت نام در کمیسیون موارد خاص

دانشجویانی که به دلیل مشروطی بیش از حد مجاز (سه نیمسال به بالا) اجازه ادامه تحصیل ندارند و همچنین  دانشجویانی که سنوات تحصیلی آن ها به پایان رسیده است (سنوات ترم ۱۱ و ۱۲ به بالا)، هر چه سریعتر در سامانه سجاد درخواست دهند.

 

مدارک دانشجویانی که دارای موارد خاص نباشند بررسی نخواهد شد و طبق ایین نامه آموزشی بررسی خواهد شد.

 

موارد خاص به وضعیت دانشجویانی اطلاق می گردد که جریان تحصیل آنان بنا به عللی خارج از اراده و اختیار آنها و در زمان تحصیل (مثل فوت اعضای درجه یک خانواده، حوادث غیرمترقبه، بیماری حاد و صعب العلاج، طلاق شرایط روانی حاد و اعتیاد) سبب بروز مشکلات تحصیلی گردیده و با مقررات و ایین نامه های مربوطه قاب رفع نمی باشد.  شرایطی چون اشتغال بکار، کمک به خانواده و مشکلات مالی جز شرایط خاص محسوب نمی­شود.

 

ثبت درخواست کمیسیون موارد خاص در سامانه سجاد، شامل دو مرحله(  ثبت نام و سپس ثبت درخواست)  است. پس از اتمامِ مراحل ثبت نام،  کارتابل شما در سامانه سجاد ایجاد می شود. جهت ثبت درخواست می بایست از سربرگ  خدماتِ بخش اداره کلِ  امور دانشجویان داخل، کمیسیون بررسی موارد خاص را انتخاب کنید تا درخواست شما در شورای کمیسیون موارد خاص مطرح گردد ؛ در غیر اینصورت دانشجو امکان انتخاب واحد در ترم جاری را نخواهد داشت .

 

توجه داشته باشید اگر گزینه کمیسیون موارد خاص در منوی شما وجود ندارد به این دلیل است که در زمان ثبت نام تمام مقاطع تحصیلی خود را وارد نکرده اید. دانشجو باید در زمان ثبت نام حداقل دو مقطع تحصیلی قبلی خود را وارد نماید. وضعیت مقاطع قبلی را دانش آموخته و وضعیت مقطع تحصیلی جاری را در حال تحصیل انتخاب نمایید.

 

الزامات قبل از ثبت نام در سامانه و ثبت درخواست

 1. داشتن شماره موبایل شخصی معتبر و در دسترس جهت دریافت کد فعال سازی
 2. داشتن ایمیل معتبر و شخصی جهت درج در سامانه
 3. اسکن واضح و کم حجم مدارک زیر:
 • عکس پرسنلی
 • تصویر صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر کلیه مدارک اخذ شده ( دیپلم ، کاردانی و…..)
 • مدارکِ خاص بودن وضعیت جهت طرح در کمیسیون ( مدارک پزشکی ، ازدواج ، طلاق ، فوت والدین و فرزند شهید و جانباز و آزاده بودن )
 • رسید پرداخت هزینه کمیسیون  ( ورود به سامانه پویا و پرداخت هزینه به مبلغ ۵۰۰۰۰ تومان از مسیر : منوی مالی  ←  پرداخت الکترویکی ←  هزینه کمیسیون موارد خاص و تهیه اسکرین شات از رسید پرداخت )
 • مدرک نظام وظیفه آقایان  ( کارت پایان خدمت  یا کارت معافیت یا برگه معافیت تحصیلی دانشجویی )
 • فرم تصویب پروپوزال و همچنین  موافقت کتبی استاد راهنما با دفاع،  برای دانشجویان ارشد  بالای ۶ ترم