رایگان شدن اینترنت ۹۵درصد دانشگاه‌ها برای آموزش الکترونیکی

رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم خبر داد:

رایگان شدن اینترنت ۹۵درصد دانشگاه‌ها برای آموزش الکترونیکی

رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از رایگان شدن اینترنت ۹۵ درصد دانشگاه‌هایی خبر داد که دوره‌های آموزش الکترونیکی برای دانشجویان برگزار می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از وزارت علوم  و  خبرگزاری ایرنا، دکتر علی اکبر صفوی درباره آخرین وضعیت رایگان شدن اینترنت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، اظهار داشت: در مورد اینترنت رایگان پیگیری های مختلف انجام شد و لیست آی. پی دانشگاه‌ها در چند مرحله توسط وزارت ارتباطات به اپراتورها ابلاغ شد.
وی افزود: آخرین فهرست ابلاغی را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دهم اردیبهشت ماه به اپراتورها ابلاغ کرد که در این فهرست بیش از ۹۵ درصد متقاضیانی که اطلاعات خودشان را ارسال کرده بودند، پوشش داده شدند؛ امیدواریم در روزهای آینده تمام اپراتورها آی. پی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را که در این لیست هستند، رایگان کنند.
رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار، حدود ۵۰ آی. پی (۳۳ درصد کل آی. پی ها) تا قبل از ۱۳ اردیبهشت و در ۱۳ اردیبهشت حدود ۹۹۰ آی. پی (۶۷ درصد باقیمانده) به اپراتورها ابلاغ شد.
صفوی یادآور شد: از این تعداد، حدود ۸۰ درصد آی. پی ها مربوط به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم و مابقی مربوط به مراکز آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش است.
وی همچنین اظهار داشت: همه مراکز آموزش عالی شامل این لیست می شوند اما فقط آی. پی‌هایی فعال می شود که مربوط به کلاس‌ها و محتواهای آنلاین است؛ وب‌سایت موسسه و دانشگاه ملاک رایگان شدن نیست.
رئیس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم درباره آن دسته از مراکز آموزش عالی که هنوز به اینترنت رایگان دسترسی ندارند، تصریح کرد: آن پنج درصدی که می‌گویم هنوز در لیست قرار نگرفته است یا تا الان اصلاً اطلاعاتی برای ما ارسال نکرده یا هنوز تصویر آن را برای ما ارسال نکرده‌اند.
وی تصریح کرد: اگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در استان‌ها هنوز ابهامی در مورد رایگان شدن اینترنت دارند از روسای سازمان‌های فناوری اطلاعات استان که نمایندگان وزارت ارتباطات هستند، پیگیری کنند.

 

              روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان