نشست نمایندگان شورای صنفی کارکنان دانشگاه‌های کشور برگزار شد

با حضورمدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم؛

نشست نمایندگان شورای صنفی کارکنان دانشگاه‌های کشور برگزار شد

 
نشست نمایندگان شورای صنفی کارکنان دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، هنر، شیراز، اصفهان، محقق اردبیلی، تبریز، زابل، شهرکرد، صنعتی ارومیه، سیستان و بلوچستان، صنعتی امیرکبیر و شهید مدنی آذربایجان با حضور دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که روز (چهارشنبه) 19 شهریور ماه در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر خراسانی ضمن عرض خیر مقدم به افراد شرکت کننده در نشست، با اشاره به فعالیت‌های رسمی و غیررسمی شورای صنفی کارکنان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته، اظهار داشت: در این خصوص بارها تاکید شده است که آن شورای صنفی مورد تایید وزارت علوم می‌باشد که در چارچوب قوانین و مقررات در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شکل بگیرد. مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم اظهار امیدواری کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا انشالله جلسات بعدی نمایندگان کارکنان دانشگاه‌ها با مسئولان اداری و پشتیبانی وزارت علوم به صورت مجازی برگزار شود.
نمایندگان کارکنان دانشگاه‌های شرکت کننده هم، اهم مسائل خود را حول سه محور: جایگاه شورای صنفی کارکنان، افزایش حقوق و مزایای اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها وتبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی مطرح کردند.
در پایان این نشست مقرر شد این جلسات به صورت منظم و با دستور کار مشخص تشکیل شود و مطالبات قانونی کارکنان با همراهی و همفکری شورای صنفی و مسئولان ستاد وزارت پیگیری شود.

     روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان