وزیر علوم خطاب به کنکوری‌ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان به نقل ازاداره‌ کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به کنکوری‌های امسال گفت: من برای داوطلبان عزیز آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ آرزوی موفقیت می کنم و ما منتظر قدوم آنها در دانشگاه هستیم.

وی در گفتگو با ایرنا افزود: آنچه بنا بر تجربه سالیان گذشته می‌توان به این عزیزان توصیه کرد توکل به خدای متعال، حفظ آرامش روحی و اعتماد کامل به دانسته‌های خود است. این موارد حتماً به موفقیت آنها در این آزمون کمک می کند.

وزیر علوم همچنین در پاسخ به این سوال که آیا آزمون سراسری ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته تغییراتی دارد، اظهارداشت: کنکور امسال از نظر ضوابط و مقررات هیچ تغییری نداشته است.

گفتنی است؛ کنکور سراسری ۱۴۰۰ از ساعت هشت صبح فردا (چهارشنبه نهم تیرماه) در ۴۱۴ شهرستان در سراسر کشور آغاز می شود.

بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور گروه آزمایشی هنر روز چهارشنبه ۹ تیر ماه، ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی روز پنج شنبه ۱۰ تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی روز جمعه ۱۱ تیر ماه و گروه آزمایشی زبان های خارجی روز شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار می شود.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ که با ۵۱ سال قدمت وارد قرن جدید شده است، از صبح فردا با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی هنر آغاز میشود و تا شنبه ۱۲ تیرماه ادامه دارد.

این آزمون یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب در سراسر کشور دارد.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان