پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد

آگهی پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی سیرجان

برای سال تحصیلی 1404-1403

در راستای اجرای آیین‌نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر و اجرای آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد به شماره ۷۷۹۴۸/۲۷ مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ و اصلاحیه شماره ۲۹۹۵۷۴/۲ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی سیرجان از بین دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه‌های دولتی، پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه، برای سال تحصیلی 1404-1403، دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می‌نماید 

 الف) شرایط پذیرش 

۱داوطلبانی که پس از ۶ نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه‌چهارم واحدهای درسی، به لحاظ میانگین جزء 20درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره۱:دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته صرفاً دانشگاه صنعتی سیرجان، که تا پایان نیمسال ششم با گذراندن سه‌چهارم کل واحدهای درسی دوره کارشناسی، به لحاظ میانگین کل جزو سی درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می‌گیرند، نیز می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان مشروط به عدم تکمیل ظرفیت توسط ده درصد اول می‌باشد.

تبصره۲:دانشجویان و دانش‌آموختگان دوره­های نیمه‌حضوری ،یادگیری الکترونیکی و پردیس بین­الملل دانشگاه­های دولتی و هم­چنین کلیه دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور، آموزشکده‌های فنی حرفه­ای، مراکز تربیت دبیر و تربیت‌معلم و سایر مؤسسات و دانشگاه­های غیردولتی و غیرانتفاعی مجاز به ثبت‌نام نمی­باشند.

 ۲داوطلبان باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شده باشند یا دانش‌آموخته شوند.

 ۳دانشگاه می‌تواند دانشجویانی را که در مدت ۶ نیمسال فارغ‌التحصیل می‌شوند و به لحاظ میانگین نمره جزوه بیست درصد برتر هم رشته هم ورودی خود باشند، به‌صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

نحوه ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم

داوطلبان واجد شرایط لازم است از روز شنبه مورخ1403/03/05 تا پایان روز چهارشنبه مورخ1403/03/30نسبت به ارسال اسکن مدارک موردنیاز به شرح زیر در فرمت مناسب اقدام و در قالب یک فایل فشرده (فایل ( rar به ایمیل زیر ارسال نمایند:

edu@sirjantech.ac.ir

 دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان می­توانند مدارک خود را به آموزش دانشگاه تحویل دهند.

 مدارک موردنیاز:

۱. تصویر عکس ۴ × ۳

۲. تصویر کارت ملی

۳. تصویر صفحه اول شناسنامه

۴. تصویر ریزنمرات کارشناسی به تفکیک نیمسال تحصیلی در یک پَروَنجا با درج مشخصات دانشجو و نوع دوره تحصیلی

۵. تصویر مدرک تحصیلی یا گواهی تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته برای دانش‌آموختگانی که در آن تاریخ فراغت از تحصیل، میانگین کل نمرات و نوع دوره تحصیلی ذکرشده باشد.

۶. تصویر فرم تکمیل‌شده (1)مربوط به گواهی تائید معدل، رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و فرم شماره (۲)مربوط به اولویت انتخاب رشته

۷. دو توصیه‌نامه از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی

 ۸. مدارک و مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی به شرح زیر:

توجه:ارائه این مدارک اختیاری است، ولی صرفاً در صورت ارائه و تائید مستندات مربوطه موردبررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت

۱.۸. مستندات مربوط به رتبه‌های برتر کشوری جشنواره‌های جوان خوارزمی و رازی یا هنری طراز اول مرتبط با رشته در دوران تحصیل گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی‌ربط

۲.۸. مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تائید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران یا اثر هنری چشمگیر و مؤثر در جامعه (به تشخیص دانشگاه)

۳.۸. مستندات مربوط به طرح‌های تحقیقاتی پایان‌یافته با ارائه تائید از شورای پژوهشی دانشگاه محل تحصیل یا سایر مراجع ذی‌صلاح (به تشخیص دانشگاه)

۴.۸. تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله‌های مستخرج از پروژه یا طرح تحقیقاتی دانشجو در مجلات علمی پژوهشی معتبر چاپ‌شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات علمی پژوهشی معتبر (مورد تائید دانشگاه)

۵.۸. مستندات مربوط به ترجمه کتاب (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۶.۸. مستندات مربوط به ارائه خلاصه مقاله به‌صورت پوستر یا سخنرانی در کنگره­ها

 ۹. واریز مبلغ 1000000 ریال (یک‌میلیون ریال) به‌حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه به شماره‌حساب ۴۰۰۱۰۹۹۷۰۳۰۲۳۱۵۳یا شماره شبا ۲۱۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۹۹۷۰۳۰۲۳۱۵۳ با شناسه واریز ۳۱۴۰۹۹۷۵۹۱۱۷۵۰۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰نزد بانک مرکزی و تحویل فیش واریزی آن

 داوطلبان جهت اطلاع از اینکه مدارک آن­ها دریافت شده است باید حداکثر پس از سه روز کاری از طریق دانشگاه ایمیل دریافت کنند. در غیر این صورت دوباره نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

 ج. نحوه بررسی پذیرش درخواست داوطلبان و اعلام نتیجه

نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان حداکثر تا ۳۰ تیرماه سال 1403 از طریق تماس تلفنی به آن­ها اطلاع داده می­شود.

نتیجه نهایی پذیرش نیز حداکثر تا نیمه اول شهریور سال 1403 از طریق تلفن و وبگاه دانشگاه (بخش آموزش) دانشگاه صنعتی سیرجان اعلام خواهد شد؛ لذا از داوطلبان درخواست می‌شود اکیداً از مراجعه حضوری یا تماس تلفنی در این خصوص خودداری نمایند. شایان‌ذکر است دانشگاه مسئولیتی برای اطلاع‌رسانی از طرق دیگر ندارد و داوطلبان ملزم هستند از زمان ثبت‌نام تا اعلام نتایج اخبار مربوط را از وبگاه دانشگاه، بخش آموزش پیگیری نمایند و از وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

 فرم‌های موردنیاز

  1. فرم شماره ۱ –گواهی رتبه
  2. فرم شماره ۲ –تقاضا و انتخاب رشته

  د) جدول رشته­های دارای پذیرش دانشجو:

ردیفرشتهگرایش
1مهندسی مکانیکطراحی کاربردی
2مهندسی مکانیکانرژی‌های تجدید پذیر
3مهندسی مکانیکتبدیل انرژی
4مهندسی کامپیوترهوش مصنوعی و رباتیکز
5مهندسی عمرانژئو تکنیک (خاک و پی)
6مهندسی عمرانآب و سازه­های هیدرولیکی
7مهندسی عمرانمحیط‌زیست
8مهندسی برقسیستم قدرت
9مهندسی شیمیپدیده های انتقال
10مهندسی عمرانسازه
11مهندسی عمرانراه ترابری