پیام تبریک رییس دانشگاه صنعتی سیرجان به‌ مناسبت روز معلم

هم‌زمان با فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت صادر شد:


پیام تبریک رییس دانشگاه صنعتی سیرجان به‌مناسبت روز معلم


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان، به مناسبت فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سال‌روز شهـادت استاد شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و روز گرامی‌داشت مقام شامخ معلم، دکتر محمد جواد محمودآبادی رییس این دانشگاه در پیامی این روز را به متولیان امر آموزش، تعلیم و تربیت تبریک گفت.


بر اساس این گزارش، متن این پیام به شرح زیر می‌باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
منْ وقر عالماً فقدْ وقر ربّه
هرکس دانشمندی را گرامی بدارد، بی‌گمان پروردگارش را گرامی داشته است. امام علی (ع)

۱۲ اردیبهشت، روز معلم و سال‌روز شهادت عالمی باتقوا، دانشمندی فرزانه و متعهد و مجاهدی نستوه و شجاع، علامه شهید مرتضی مطهری است که در دوران سیاه حکومت پهلوی، سهم بارزی در تبیین دین اسلام داشت. عالم ولایت‌مدار و مخلصی که تعلیم و تربیت را موهبتی از جانب خالق باری‌تعالی می‌دانست و ذره‌ای از انجام رسالت اصلی که همان تربیت نسل مورد نیاز آینده نظام مقدس اسلامی بود فروگذار نکرد.
بی‌تردید مقام معلمی، یکی از مقامات الهی است که خداوند متعال، از وجود خود این شان عظیم را در وجود انبیای الهی و اولیای پاک خود نهاده است و چه بسیار انسان‌هایی که با پذیرش مسوولیتی خطیر، قدم در این مسیر الهی گذاشته‌اند و خود، الگوی صداقت و انسانیت هستند و همواره در طول تاریخ، تشنگان معرفت و دانش را سیراب می‌کنند.
این روز بزرگ، فرصت مغتنمی است برای ما تا گوشه‌ای از زحمات و مجاهدت‌های معلمان و اساتیدی که با نجابت و صبورانه، همه وجود و هستی خود را وقف تعلیم و تربیت نسلی متعهد و فرهیخته برای ساختن آینده ایران اسلامی می‌کنند، قدردانی کنيم.
اینجانب با کمال خضوع و احترام، تلاش‌های ارزنده و سرشار از عاطفه و انگیزه‌تان را در تربیت نسل‌های آینده شایسته‌ی بهترین مراتب تقدیر دانسته و از خداوند سبحان خواهانم که شما فرهیختگان علمی را مشعل راه آینده‌ی جوانان و ایران اسلامی قرار دهد.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی سیرجان