پیام ریاست دانشگاه به مناسبت عید سعید غدیر خم

رئیس دانشگاه صنعتی سیرجان با ارسال پیامی عید سعید غدیر خم، عید ولایت و امامت را تبریک و تهنیت گفت.

در متن پيام آمده است:

 

من کنت مولاه فهذا علی مولاه

خداوند متعال را شاکریم که چشم بندگان خالص خود را به نور ولایت اهل بیت روشنی بخشید و روز واقعه پرشکوه غدیرخم را عید مؤمنان قرار داد. بحق جریان غدیر، محکی بود برای سنجش ایمان اهالی آن و شاهدان روز بزرگ خدا؛ افرادی این آزمون را به نیکی سپری کردند و تعداد زیادی از آنان مُهر مردود دریافت نمودند.

واقعه غدیر، یک جریان تاریخی است که ابتدایش مدینه، میانه اش کربلا و انتهایش به ظهور می انجامد؛ چرا که غدیر تداوم رسالت محمد (ص) در ولایت علی (ع) است. غدیر تکرار اولین است در کلام آخرین، همان کلام نورانی که در اولین پیام علی (ع) را به برادری خواند و در غدیر اعلام ولایت و امامت او را فرمود. خجسته باد روز اعطای نعمت ولایت و روزکامل شدن آخرین شریعت الهی با نور ولایت، پیوند «نبوت» و «امامت» در نقطه اوجی به نام غدیر خم.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته ولایت و تبریک عید سعیدغدیرخم، سالروز انتخاب سرچشمه علم و حکمت و تجدید میثاق با ولایت و امامت را صمیمانه به عموم مسلمین به ویژه جامعه دانشگاهی و نیز مردم شریف استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت دارم ما را از متمسکین راستین به ولایت مولی ‌الموحدین حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام محسوب فرماید.

علی محمودی نژاد